Jak na jazyk

Jedním z nejčastějších předsevzetí bývá, že se naučíme nějaký cizí jazyk, řekneme si to na Nový rok, prvních pár dní třeba něco zkoušíme, ale pak nás to přejde. Pokud ještě neznáte Duolingo, tyhle řádky Vám ho představí a nastíní, proč zrovna tohle je ten způsob učení jazyků, který mě baví a mohl by bavit i vás.

Duolingo je webová a mobilní aplikace, která učí hrou. Stačí si vybrat jazyk, který se chcete naučit a pak už jen zkoušet jednu lekci za druhou. Pokud umíte anglicky, máte na výběr plno jiných jazyků, pokud začínáte pouze s češtinou, budete muset začít tím, že se naučíte anglicky.

Doulingo

Duolingo můžete propojit s Facebookem, či Googlem a spojit se tak s vašimi přáteli z těchto sítí, popřípadě dohledat i přátele pomocí e-mailu. Jakmile se spojíte s nějakými přáteli, ukáže se vám žebříček, kde můžete porovnat, kolik jste se toho naučili za týden, měsíc, nebo celou dobu, od založení účtu.

Motivací může být také to, že za každou lekci získáte diamanty tzv. lingoty, za které si následně můžete koupit třeba lekce speciálních slovíček nebo jiné odměny. Lingoty získáte i tím, že splníte svůj cíl po několik dní v řadě – 1 lingot za 10 dnů, 2 za 20, …

Pokud vás nemotivuje tohle, zkuste mrknou na video Luis von Ahn: Spolupráce v obřím měřítku, které vysvětluje, proč je Duolingo zdarma a jaký má hlavní smysl. Tím, že se s ním učíte jazyk totiž zároveň pomáháte s překladem knih!

Stáhnout aplikaci pro Windows
Stáhnout aplikaci pro iOS
Stáhnout aplikaci pro Android
Scroll to top