Náhled článku pro Facebook, Twitter a Google+

Každému tvůrci webu je asi jasné, k čemu je hlavička stránky. Mám na mysli tag <head> a v něm obsažené <title> pro text v záhlaví stránky, <link> pro vložení designové stylopisu a základní <meta> tagy pro nastavení kódování, ale také popisu a klíčových slov, které dnes už přestávají ztrácet význam (SEO experti do mě). Těch, kdo znají více tagů je už méně, což je škoda, protože právě tyhle tagy mohou výrazně ovlivnit, jak budou lidé sdílet vaše články a jak moc tohle sdílení zaujme lidi, kteří je na sociálních sítích spatří.

Tento článek je tu v důsledku minulého článku o timemanagementu neboť jsem si lépe zorganizoval čas, takže jsem ho napsal dříve a zároveň se mi při minulém sdílení stalo, že jsem článek sdílel na Facebooku bez náhledu a lajky pod tímto sdílením se tak nepřipočetly k článku a vypadá to, že článek se nikomu nelíbil … Ano, i počítadlo sdílení můžete špatným nastavením tagů minimalizovat, což může negativně ovlivnit, kolik lidí si váš článek přečte.

Pokračování článku ...More Tag

Sdílecí tlačítka snadno a rychle

Implementace sdílecích tlačítek od Facebooku, Twitteru a Googlu je opravdu snadná. Zkopírujete kód ze stránek poskytovatelů a vložíte ho na Váš web. Budou Vám však uživatelé vděčni?

Sdílecí tlačítka

Přibližná doba načtení zmíněných tří tlačítek podle jecas.cz je 1,5 sekundy. Pokud však máte na webu více článků a u každého máte sdílecí tlačítko, může se načítání webu protáhnout. Tento problém se projeví markantněji na mobilní zařízeních, kde může být načítání ještě pomalejší. Pokud návštěvníci načítání webu úplně nevzdají, budou minimálně naštvaní. Vzhledem k faktu, že počet mobilních zařízení neustále roste, vyplatí se načítání urychlit.

Druhým problémem je, že jsou uživatelé, kteří nechtějí svá uživatelská data dávat Googlu ani Facebooku, protože jim prostě nevěří. Nezáleží na tom, jestli je jejich počínání paranoidní nebo ne. Podstatné je, že pokud na našem webu uvidí tlačítka zmíněných služeb, už se nemusí vrátit – nemusí to vždy být problém, ale mohou odejít i dobří čtenáři.

Pokračování článku ...More Tag
Scroll to top