Magnesium.com http://magnesium2.com/ Nějaký popis RSSka cs Mon, 20 Apr 2015 22:16:13 GMTNebojte se končithttp://magnesium2.com/clanek/nebojte_se_koncit/Tue, 31 Jan 2017 18:15:00 GMTTřicátého prvního ledna. Konec prvního měsíce. Konec začátku. Konec předsevzetí.

Prvního ledna si všichni dávají předsevzetí, aby se během ledna vrátili ke starému dobrému pohodlnému způsobu života a vlastně nic nezměnili.

Je chyba v tom, že tato předsevzetí vzdají? Nebo snad v tom, že s nimi vůbec začali? Nebo je prostě nejlepší neustále zkoušet nové věci, a když zjistíme, že nás nebaví, vykašlat se na ně?

]]>
2017http://magnesium2.com/clanek/2017/Sun, 01 Jan 2017 18:10:00 GMTSkončil den a začal nový,

začal také nový rok,

chtěl bych jej zhodnotit rychle pár slovy,

chtěl bych napsat pár krátkých slok.

 

V minulém roce se změnilo hodně,

minulý rok byl plný změn,

myslím, že bude to pokračovat,

po dni bude noc, po noci den.

 

Proč vlastně tak řešíme, že změnil se rok,

proč vlastně řešíme jaký byl,

proč dáváme si předsevzetí,

proč chceme teď se zbavit kil?!?

 

Proč dáváme si velké cíle,

proč chcem se měnit zrovna dnes.

V čem výjimečná je tahle chvíle,

že přichází tak velký stres?!?

 

Tak jako všichni, píši přání,

které bych mohl napsat každý jiný den,

ať jste vždy šťastni, něco pro zasmání,

kéž nikdy nebojíte se změn.

 

Kéž nebojíme se začínat, zkoušet,

kéž nebojíme se končit pak,

kéž zkoušíme ty změny v klidu,

neohrozí nás žádný tlak.

]]>
Vánocehttp://magnesium2.com/clanek/vanoce/Tue, 29 Nov -0001 22:00:00 GMTVeselé vánoce, ty svátky úklidu,

veselé vánoce, ty svátky shonu,

veselý čas útraty milionů,

veselý čas zadlužení,

škoda jen, že často to není,

veselý čas pohody a klidu.

 

Tak tento rok, zkuste to jinak, zkuste to jiným způsobem,

kašlete na úklid, od rána do noci, a aspoň na chvilku vyražte ven.

Vyměňte smeták, mop a prachovku,

za rodinu, blízké a přátele.

zahrajte třeba na schovku,

žijte šťastně a vesele.

]]>
Zodpovědnost vs. Newspeakhttp://magnesium2.com/clanek/zodpovednost_vs_newspeak/Sun, 18 Dec 2016 18:30:00 GMTRád bych se vrátil ke článku o musu. Rád bych se rozepsal o tom, jak snadno se dá zbavit zodpovědnosti.

V minulém článku jsem se zmínil o tom, že když něco musíme, těžko můžeme být zodpovědní za důsledky tohoto jednání.

Když je něco povinnost, tak to prostě musíme udělat. Bez ohledu na následky.

]]>
Musím! Nebo ne?http://magnesium2.com/clanek/musim_nebo_ne/Sat, 10 Dec 2016 18:15:00 GMT"Slušný člověk sprostá slova nepoužívá.", "Dobrý student se učí denně." nebo třeba "Hodné děti poslouchají své rodiče."

Už jste to někdy slyšeli? Souhlasíte s tím? Říkáte to taky?

Často kolem sebe slýcháme slova "Musíš ..." a "Měla bys ...", případně jejich skryté varianty zmíněné výše. A nebylo by nám lépe, kdybychom se jich zdrželi?

]]>
Nikdy si nemysli, že někoho znášhttp://magnesium2.com/clanek/nikdy_si_nemysli_ze_nekoho_znas/Sat, 03 Dec 2016 16:00:00 GMTUž se Vám to někdy stalo?

Jdete takhle po ulici, vidíte kluka, který kouří, a vy najednou nemůžete dýchat. Rázem je toto individuum nepřítel číslo 1 a má všechny špatné vlastnosti, které vás napadnou. Pak přijdete do školy, rozhlédnete se a vidíte zase tu spolužačku, co je neustále nepříjemná a kdykoli se s ní snažíte bavit, dojdete ke stejnému závěru. Je ...

]]>
Půlka roku, čas zrevidovat předsevzetíhttp://magnesium2.com/clanek/pulka_roku_cas_zrevidovat_predsevzeti/Fri, 01 Jul 2016 18:15:00 GMTPolovina roku 2016 je za námi a je tedy nejvyšší čas zhodnotit si svá předsevzetí. Jak dobře je plníme? Na kterých nám vážně záleží, a ve kterých nechceme dále pokračovat? A nejsou nějaké změny, které bychom rádi ve svém životě uskutečnili? Pojďme na to mrknout!

]]>
Opravdu potřebujete sledovač spánku?http://magnesium2.com/clanek/opravdu_potrebujete_sledovac_spanku/Fri, 24 Jun 2016 18:15:00 GMTV posledních pár letech jsou čím dál populárnější různé fitness náramky a chytré hodinky, které Vám mimo udržení ve formě zajistí i to, že budete vstávat čilejší a vyspíte se lépe. Nebo ne?

]]>
Zhubněte do plavek aneb realita posilováníhttp://magnesium2.com/clanek/zhubnete_do_plavek_aneb_realita_posilovani/Sat, 19 Mar 2016 18:20:00 GMTZnáte to, každý rok, těsně před začátkem léta se začnou množit články o tom, jak zaručeně zhubnout do plavek. Obvykle slibují, že z vás bude do měsíce model/ka, odvážnější pisatelé slíbí i 14 dní. Obvykle tyto články také tvrdí, že jsou jiné, než ostatní a výsledky jsou podloženy buď americkými vědci, jde o nějaké staré východní učení, nebo stačí nějaké zázračné pilulky.

Tento článek je jiný ;)

]]>
Taky potřebujete přibrat?http://magnesium2.com/clanek/taky_potrebujete_pribrat/Sat, 05 Mar 2016 18:15:00 GMTNepřepsal jsem se ... Líbí se vám snad, když někomu vidíte žebra, aniž byste museli použít rentgen? Nebo jste snad viděli svaly u vychrtlého člověka? Jsem přesvědčen, že ne!

]]>
Tolik knih, tak málo času.http://magnesium2.com/clanek/tolik_knih_tak_malo_casu/Sun, 28 Feb 2016 18:15:00 GMT"Četl jsi už tohle?"
"Ještě ne, ale přidám to na seznam, za tu stovku knih, kterou mám v plánu přečíst?

]]>
Jak na jazykhttp://magnesium2.com/clanek/jak_na_jazyk/Thu, 11 Feb 2016 18:15:00 GMTJedním z nejčastějších předsevzetí bývá, že se naučíme nějaký cizí jazyk, řekneme si to na Nový rok, prvních pár dní třeba něco zkoušíme, ale pak nás to přejde. Pokud ještě neznáte Duolingo, tyhle řádky Vám ho představí a nastíní, proč zrovna tohle je ten způsob učení jazyků, který mě baví a mohl by bavit i vás.

]]>